Seuraava kotiottelu: Osta lippuja
Pelicans – KalPa 30.9.2017 klo 17:00

Partner-klubi


Pelicans Partner-klubi on uudenlainen tapa tukea ja näkyä seuran mukana.

Yritykset, jotka ovat Partner Klubin-jäseniä, saavat kauden aikana monenlaisia etuja kuten näkyvyyttä Isku Areenalla ja Pelicansin kotisivuilla sekä mahdollisuuksia tärkeiden kontaktien luontiin ja tietenkin lippuja Pelicansin kotiotteluihin.

Halutessanne lisätietoa ottakaa ystävällisesti yhteyttä meihin sähköpostilla osoitteeseen pelicans@procito.fi.

Vastaamme mielellämme kaikkeen Pelicans Partner Klubiin liittyviin kysymyksiin.

Toivottavasti saamme Teidät tarttumaan tähän hienoon mahdollisuuteen ja pääsemme toivottamaan Teidät jäsenenä tervetulleeksi otteluihimme Isku Areenalle!


Klikkaamalla yrityksen logoa pääset tutustumaan haluamasi yrityksen verkkosivuille.


Partner-klubin jäsenet kaudella 2017-2018


Premium-jäsenet

http://www.eerolayhtiot.fi

www.wiitta.fiwww.bussipro.fiwww.ivpuhdistuslahti.fi
www.interkuljetus.fi
http://www.dachser.fi




Kuljetus R. Niittynen Oy





Subway Laune





Paterpartner Oy





www.holmet.fi





Treenimesta


PLUS -jäsenet

Hotelli ja Ravintola
Arnolds

www.arnolds.fi
Cafe Charlotta www.cafecharlotta.fi
Kanavan Kunkku Oy www.kanavankunkku.com
Ravintola Voitto www.fazer.fi/voitto
Viikinkiravintola Harald www.ravintolaharald.fi

Hyvinvointi ja Liikunta
Ultimate Hockey Corps Oy https://pamahockey.com/fi/
Kaupanala
BTX Group A/S www.btx-group.com
Finsacon Oy
Holman Apteekki www.holmanapteekki.fi
K-Market Kippari www.k-market.com/Myymalat/K-market-Kippari
K-supermarket Ahtiala www.k-supermarket.fi
Kultasepänliike E. A. Rasi Ky www.rasi.infoMuutosryhmä Oy
Laukku Forum Triossa www.laukkuforum.fi
Martius Oy
MPR Electrics Oy www.mprelectrics.fi
MJ Pakkaus Oy www.mjpakkaus.fi
Mäntsälän Varaosa Oy www.mantsalanvaraosa.fi
Neste Hennala www.liikenneasema.k-market.fi
Parturi-Kampaamo Salon MinJa
Kiinteistöpalvelut
Isännöinti-Duo Oy www.isannointiduo.fi
Isännöintitoimisto iMasa Ky www.imasa.fi
Kori Liike- ja Yrityskeskus www.korinyrittajat.fi
Päijät-Hämeen Lokapalvelu Ky www.paijat-hameenlokapalvelu.com
San Siivous Oy www.sansiivous.fi
Sp-Koti Lahti www.sp-koti.fi/lahti
Sähköhuolto Oy www.sahkohuoltooy.com
Tmi M. Hokkanen www.siivouspalvelulahti.com
Kuljetus ja Logistiikka
Havetrans Oy
Jatumi Oy www.jatumi.fi
Keräyspaperi Laaksonen Oy www.kerayspaperilaaksonen.fi
Kuljetus J Taipanen Oy
Kuljetus O. Toivonen Oy
Kuljetusliike Ville Noiva Oy https://www.facebook.com/Kuljetusliike-Ville-Noiva-Oy-299219216783094/timeline/
Kulmar Ky
Maansiirto Aaltonen Ky www.maansiirtoaaltonen.fi
Originator Oy www.originator.fi
Orimattilan Invataksi
Tilataksi Pasi Lohenoja www.pasintilataksi.fi
Markkinointi ja Viestintä
TT-Teippi www.tt-teippi.fi
Palvelut ja Muut
Acrelec Finland Oy www.acrelec.fi
AEsiivous Oy
Asianajotoimisto Atte Niemi Oy www.atteniemi.fi
Asianajotoimisto Romo & Ilonen Oy www.asianajopalvelut.com
Barona www.barona.fi
Hammaslääkäriasema Perladent www.perladent.fi
Kylmanni Oy www.kylmanni.fi
Lahden Muuttoexpertit Ky www.muuttoexpertit.fi
MedVolume MedVolume
Nasto-Rengas www.nastorengas.fi
Priimarengas www.priimarengas.com
Päijät-Hämeen Kalatalouskeskus www.kalatalouskeskus.net
Spatium Toimitilat Oy www.spatium.fi
Taloushallinta Leiska Oy www.taleiska.fi
Vääksyn Mylly Oy www.vaaksynmylly.fi
Rakentaminen
A-Kuivaus Oy www.a-kuivaus.fi
Asfalttisalpa Oy www.asfalttisalpa.fi
Betonipumppaus Raunio & Roine Oy
Gerflor Oy www.gerflor.fi
Haka Asfaltointi Oy www.hakaasfaltointi.fi
Icopal Katto Oy www.icopal.fi
Insinööritoimisto TAK-Plan Ky
Konecranes www.konecranes.fi
Laaksosen ovi ja ikkuna Oy www.laaksosenovijaikkuna.fi
Lahden Puupeli Tmi www.puupeli.fi
LEMTEC-Service Oy www.lemtec.fi
LHE Rakennus Oy www.lherakennus.fi
Maalausliike Annala
Maanrakennus Martti Rantanen Oy www.maanrakennusrantanen.fi
Maansiirto Marttunen Oy www.marttunenoy.fi
Marte Oy www.marte.fi
MRT. Turunen
MT Betoniteräs Oy www.betoniteras.com
Orimattilan Tasaeriste Oy www.orimattilantasaeriste.fi
Parketti M Aakula Oy www.parkettiaakula.fi
Pro-Rakentajat Oy www.pro-rakentajat.fi
Rainset Oy www.rainset.com
Rakennusapu PKP Oy www.facebook.com/Rakennusapupkpoy
Rakennusliike Hirvonen Oy
Rakennusliike J. Mäkinen www.rakennusliikemakinen.fi
Rakennuspalvelu Räsänen Oy www.rakennuspalvelurasanen.fi
Rakennusosakeyhtiö Hartela www.hartela.fi
Wemasto Oy www.wemasto.fi
Teollisuus
E-Engineering Oy www.e-engineering.fi
Eltrotec Oy www.eltrotec.fi
KoneBoss Oy www.koneboss.fi
Konepalvelu Mourujärvi Oy www.konepalvelua.fi
Lahden Keskusvalmistus Oy www.lahdenkeskusvalmistus.fi
Lahden Vientipakkaus Ky
Metallisorvaamo A. Pakarinen Oy www.metallisorvaamopakarinen.fi
MKM Sähkö Oy
Tenmark Service Oy www.tmt.fi
Turvatec www.turvatec.fi
Vasmet Oy www.vasmet.fi
Tietoliikenne ja Tekniikka


Jäsenet

Hotelli ja Ravintola
Kahvila Kariranta www.kahvilakariranta.fi
Kahvila Kariranta www.kariranta.fi
Konditoria-Cafe Laurell www.laurell.fi
Kotipizza Hennala www.kotipizza.fi
Manhattan Steak House, Lahti www.manhattansteakhouse.fi
Pancho Villa www.panchovilla.fi/lahti
Ravintola Karanda
Ravintola Katinhäntä www.katinhanta.com
Saksalan Krouvi www.saksalankrouvi.fi
Hyvinvointi ja Liikunta
4Event Oy www.4event.fi
Fysioterapeutit Kati Dufva-Arjala ja Katja Kajas www.lahdenfysiotiimi.com
HIUSTALO www.hiustalo.fi
Kauneushoitola Adam & Eva
Ole hyvä - Konsultit Oy www.hyvaolokonsultit.fi
Ruskovilla Oy www.ruskovilla.fi
Tuomon Hierontapalvelu www.hierojalahti.com
Kaupanala
Akop www.akop.fi
Apteekki Trio www.apteekkitrio.fi
Auto Supram Oy
Euroboard Oy www.euroboard.fi
Halparengas.fi www.halparengas.fi
Hydros Oy www.hydros.fi
Iso-Naappilan Maaseutupalvelut www.iso-naappilanloma.fi
JSV-Auto Oy www.jsvauto.fi
Kati Klinga Oy/Tupperware www.tupperware.fi
K-Rauta Järvelä www.k-rauta.fi
Kuljetus Jyrki Tervala Oy
Kuljetusliike Kimmo Salomaa
Kömi JT
Lemmikkikellari Riemu www.lahdenpulttijatyokalu.fi
Maanrakennus Pekka Ahonen Oy
Maatila-liha Meronen Oy www.maatilalihameronen.fi
Morsiuspukuliike Josefiina www.josefiina.fi
Neste Oil Sysmä www.nestesysma.fi
Nastolan Kukkakauppa ja Hautaustoimisto
Parturi-Kampaamo An-Su www.an-su.fi
Perhekirppis Lanttila www.lanttila.fi
Pohjan Matkat Oy http://www.pohjanmatkat.fi/
R-kioski Lahti Möysä
Sähkö-Jens Oy
Teboil- Saksala www.saksalanteboil.fi
Tilitoimisto Mirtax www.mirtax.fi
Toukolan Vihannestila www.toukolanvihannestila.fi
Vuorisen Lihakauppa www.lihavuorinen.fi
Kiinteistöpalvelut
Ekoisännät Ky www.ekoisannat.fi
Isännöinti Jolaka Oy www.jolaka.fi
Lahden Siivous Airi Oy
Lehmuksen tila Ky www.lehmuksentila.fi
OPKK Orimattila www.opkk.fi/orimattila
Prolink Oy LKV www.prolink.fi
Kuljetus ja Logistiikka
Autoilija Mikko Solkio Hollola KK
Kari T Räsänen Ky
Kotirannan Kuljetus ja Maarakennus Ky www.kotirannankuljetus.fi
Kuljetusliike HARRI RUOTSALAINEN Oy

www.facebook.com/Kuljetusliike-Harri-Ruotsalainen-Oy
Ongelmajätepalvelu Mäentie Oy www.ojp.fi
PeoTeam Oy
Salomaan Ajo Oy

Taksi Janne Piilonen
Taksi- ja Tilataksipalvelut Sillanpää

www.taksisillanpaa.fi
Taksipalvelu Nykänen www.taksinykanen.fi
Vääksyn Palvelutaksi -Janne Luonela www.vaaksynpalvelutaksi.fi
Markkinointi ja viestintä
Harjula-Mainos www.harjula-mainos.com
Jopimainos Oy www.jopimainos.fi
Palvelut ja Muut
AD Autokorjaamo T Lyytikäinen www.adsaksala.fi
Asiakirjapalvelu Mervi Reini-Kaukinen
Auto- ja Koneasennus Kantoluoto www.asennuskantoluoto.fi
Autohuolto Make & Jani Oy www.varaosaexpert.fi/ad-korjaamot/ad_autohuolto_make_jani_oy/
Autokorjaamo Hynynen Oy www.jhynynen.net
BACTrack www.bactrack.fi
Hammaskaari Erkamo Oy www.hammaskaarierkamo.fi
HeviMetsuri - Tiki Forest Oy www.tikiforest.fi
HiFix Oy www.hifix.fi
Hollolan Rengas ja Autokorjaamo Ky
Isomäki Consulting www.isomakiconsulting.fi
Klikkaa.fi www.klikkaa.fi
KP-Renki Oy www.kprenki.fi
Kutajoen Metsärengit Ky www.kutajoenmetsarengit.fi
Kuvamestari www.lahdenkuvamestari.com
Lahden Autoehostus
Lahden Powerpesu www.powerpesu.fi
MBA-Autokorjaamo Oy www.ad-finland.com/toimipisteet/ad-autokorjaamo-mba
Metsänhoito Lehtinen avoin yhtiö
Monopolia Oy
Nastolan Yrityspalvelu Oy www.nastolanyrityspalvelu.fi
Nastamark Oy
www.nastamark.fi
Neste K Tuuliharja www.nestek.fi
Parturi-Kampaamo Salon Serenella

Parturi-Kampaamo Sirpa Ottelin
PlanApu - Kotipalvelut

www.planmix.fi
Pro-Huolto Ky www.pro-huolto.com
Psykoterapiapalvelut Leena Tåg www.leenatag.fi
Puiden Lähikuljetus T:mi Asko Järvinen
Reviisori Kaj

www.eloonverkosto.fi
Salpavaneri Oy

www.salpavaneri.fi
Salpausselän AD Autohuolto
Tilipalvelu Nikunen Oy www.kirjanpitolahti.fi
Tilitoimisto Aureelia Ky www.aureelia.fi
Tilitoimisto Exakt Oy www.exakt.fi
Tmi Juhani Lantto
Tmi Lasse Sandell

Tmi Matti Rundgren

Toimistotiimi Bello Forma Oy

www.belloforma.fi
VerkkoTilit Oy

www.verkkotilit.fi
Vescun Pyörä www.vescunpyora.fi
Your´s Paradise www.yoursparadise.com
Rakentaminen
A-Murske Oy
A-nostin ja Konevuokraamo Oy www.a-nostin.fi
Etelä-Suomen Kouru Ja Tikasasennus Oy www.etela-suomenkouru.fi
FORCE www.force.fi
Hiekkapuhallus Eerola www.hiekkapuhalluseerola.fi
Hollolan Rakennuspiste Oy
HI-Rakennus ja maalaus Oy www.hirakennusjamaalaus.fi
HS Listoitus Oy www.hslistoitus.fi
Hämeen Sähköasennus Oy www.hsasennus.fi
Jan Saneeraus Oy
Jartsan Putki ja Pelti
Juvirak Oy www.juvirak.fi
JMR Putkipalvelu
Jäämestarit Oy www.jaamestarit.fi
Kaivinpalvelu J. Saarinen oy
Kaivuu ja Ruoppaus Tonttila www.kaivuujaruoppaus.fi
Keittiösuunnitelu ja -asennus O.Timonen Oy www.keittiosaneeraustimonen.fi
Kivityö J. Lehtinen Oy www.pihakivirakennus.fi
Laattatyö H. Hellström Oy www.kruunu.fi
Lahden Kevyt Rakenne Oy www.lahdenkevytrakenne.fi
Latemar Oy www.latemar.fi
Lehmuskorven Mökit www.lehmuskorven.fi
Loistoremontit Oy www.loistoremontit.fi
LVI-Kiviaho Oy www.lvi-kiviaho.fi
LVI Salpa Ky www.lvisalpa.fi
LVI-Tiimiputki Oy www.tiimiputki.com
Maanrakennus Murto Jouni
Maanrakennus Seppo Pykälistö Ky
Maanrakentamista Tm:i Markku Dahl
Mittaustoimisto Tuuma Oy
Muuraus Huttunen Oy www.muuraushuttunen.fi
Naroma-Tuote Oy www.naroma.fi
Peltisepänliike J. Lindfors Oy
Putaan rakennuspalvelu www.sisarakennus.fi
Putki Rinkinen Oy www.putkirinkinen.fi
Päijät-Hämeen Laatulaatoitus Oy www.laatulaatoitus.fi
Rakennus- ja remontointipalvelu Sami Pärssinen www.r2sp.fi
Päijänne Sähkö Oy

www.paijanne-sahko.fi
Rakennuspalvelu Migurak Oy www.migurak.fi
Rakennusurakointi Koti Oy
Rakennuttajatoimisto Rantatupa Oy

www.rantatupa.com
Rakennusliike Tauno Hilden Oy www.rklhilden.fi
Rakennuspalvelut Henry Virtanen
RSP-Lahti Oy

www.rsplahti.fi
Sautek-Palvelu Oy
Suomen Rakennetalouden Tiimi Oy

www.srtt.fi
Sähkö-Lahti Oy

www.sahko-lahti.fi
Tmi H.K. Laine

Tmi Jouni Helvilä Energia ja Putkipalvelut www.energiaratkaisut.fi
Vesivehmaan maansiirto www.vesivehmaanmaansiirto.fi


Teollisuus
Aisas Oy

www.aisas.fi
C-Advice Oy www.c-advice.com
Heinolan Sahahakoneet Oy

Insinööritoimisto Comatec Oy www.comatec.fi
Ketolan Metalli Oy

www.ketolanmetalli.fi
Konepaja Meiseri Ky
KylmäLehto Oy www.kylmalehto.fi
MaintCare Oy

www.maintcare.fi
Pamon KAIR-tuotteet www.kair.fi
Pinar Oy

www.pinar.fi
Plymac Oy

www.plymac.fi
SS-Koneistus oy

www.ss-koneistus.fi
Shot Blasting Service Oy www.sinkohuolto.fi
WatMan www.watman.fi
Vierumäen Metalli Oy

www.vierumaenmetalli.fi
Öhman Trukit Oy www.ohmantrukit.fi
Tietoliikenne ja tekniikka
Bandercom Oy www.bandercom.fi