Seuraava kotiottelu: Osta lippuja
Pelicans – TPS 7.3.2017 klo 18:30

Partner-klubi

Pelicans Partner-klubi on uudenlainen tapa tukea ja näkyä seuran mukana.

Yritykset, jotka ovat Partner Klubin-jäseniä, saavat kauden aikana monenlaisia etuja kuten näkyvyyttä Isku Areenalla ja Pelicansin kotisivuilla sekä mahdollisuuksia tärkeiden kontaktien luontiin ja tietenkin lippuja Pelicansin kotiotteluihin.

Halutessanne lisätietoa ottakaa ystävällisesti yhteyttä meihin sähköpostilla osoitteeseen pelicans@procito.fi.

Vastaamme mielellämme kaikkeen Pelicans Partner Klubiin liittyviin kysymyksiin.

Toivottavasti saamme Teidät tarttumaan tähän hienoon mahdollisuuteen ja pääsemme toivottamaan Teidät jäsenenä tervetulleeksi otteluihimme Isku Areenalle!


Klikkaamalla yrityksen logoa pääset tutustumaan haluamasi yrityksen verkkosivuille.


Partner-klubin jäsenet kaudella 2016-2017


Premium-jäsenet


www.wiitta.fiwww.vehmaanmaut.fiwww.ivpuhdistuslahti.fi
www.toimijanet.fiwww.interkuljetus.fiwww.bussipro.fi
www.master-chemicals.fi





KARIPE OY





MEDVOLUME





NOPEK OY





DACHSER Finland Air & Sea
Logistics Oy





KULJETUS R. NIITTYNEN OY





KJM KUPARI OY


PLUS -jäsenet

Hotelli ja Ravintola
Arnolds www.arnolds.fi
Kanavan Kunkku Oy www.kanavankunkku.com
Ravintola Voitto www.fazer.fi/voitto
Vierumäen Matkakeidas www.matkakeidas.fi
Hyvinvointi ja Liikunta
Ultimate Hockey Corps Oy www.uhcorps.com/
Kaupanala
Betonipumppaus Raunio & Roine Oy
BTX Group A/S www.btx-group.com
Holman Apteekki www.holmanapteekki.fi
K-supermarket Ahtiala www.k-supermarket.fi
Kultasepänliike E. A. Rasi Ky www.rasi.infoMuutosryhmä Oy
Lahden Muuttoexpertit Ky www.muuttoexpertit.fi
Laukku Forum Triossa www.laukkuforum.fi
Martius Oy
MJ Pakkaus Oy www.mjpakkaus.fi
Muutosryhmä Oy www.muutosryhma.fi
Mäntsälän Varaosa Oy www.mantsalanvaraosa.fi
Neste Hennala www.liikenneasema.k-market.fi
TOOLS Lahti www.tools.fi
Vepsäläinen Oy www.vepsalainen.com
Kiinteistöpalvelut
Isännöinti-Duo Oy www.isannointiduo.fi
Isännöintitoimisto iMasa Ky www.imasa.fi
Kori Liike- ja Yrityskeskus www.korinyrittajat.fi
Päijät-Hämeen Lokapalvelu Ky www.paijat-hameenlokapalvelu.com
Realia Management Oy www.realia.fi
San Siivous Oy www.sansiivous.fi
Sp-Koti Lahti www.sp-koti.fi/lahti
Sähköhuolto Oy www.sahkohuoltooy.com
Tmi M. Hokkanen www.siivouspalvelulahti.com
Kuljetus ja Logistiikka
Havetrans Oy
Hinuri24 www.hinuri24.fi
Jatumi Oy www.jatumi.fi
Keräyspaperi Laaksonen Oy www.kerayspaperilaaksonen.fi
Kuljetus J Taipanen Oy
Kuljetus L & J Nieminen Oy
Kuljetus O. Toivonen Oy
Kuljetusliike Marko Mikkola Ky www.kuljetusliikemikkolamarko.com
Kulmar Ky
Maansiirto Aaltonen Ky www.maansiirtoaaltonen.fi
NASTO-RENGAS www.nastorengas.fi
Originator www.originator.fi
Tilataksi Pasi Lohenoja www.pasintilataksi.fi
Toiminimi J.A Kuljetus
Palvelut ja Muut
Acrelec Finland Oy www.acrelec.fi
A-Kuivaus Oy www.a-kuivaus.fi
Ahtialan Ärrä www.facebook.com/Ahtialan
Asianajotoimisto Atte Niemi Oy www.atteniemi.fi
Asianajotoimisto Romo & Ilonen Oy www.asianajopalvelut.com
Barona www.barona.fi
Hammaslääkäriasema Perladent www.perladent.fi
K-market Tuuliharja www.k-market.com
Kylmanni Oy www.kylmanni.fi
Musiikkikoulu ja Ohjelmatoimisto Hauskat Sävelet
Priimarengas www.priimarengas.com
Päijät-Hämeen Kalatalouskeskus www.kalatalouskeskus.net
Spatium Toimitilat Oy www.spatium.fi
Vääksyn Mylly Oy www.vaaksynmylly.fi
Rakentaminen
Asfalttisalpa Oy www.asfalttisalpa.fi
EKSAKTI-RAKENNE OY www.eksaktirakenne.fi
Epex Oy www.lvepex.fi
Famuso LVI Oy www.famuso.fi
Gerflor Oy www.gerflor.fi
Hormiturvamies www.hormiturvamies.fi
Icopal Katto Oy www.icopal.fi
Insinööritoimisto TAK-Plan Ky
j.rekola Oy www.jrekola.fi/sivut/index.php
Konecranes www.konecranes.fi
Laaksosen ovi ja ikkuna Oy www.laaksosenovijaikkuna.fi
Lahden Lämpöpumput Oy www.ivtlahti.fi
Lahden Puupeli Tmi www.puupeli.fi
LHE Rakennus Oy www.lherakennus.fi
LEMTEC-Service Oy www.lemtec.fi
Maanrakennus Martti Rantanen Oy www.maanrakennusrantanen.fi
Maansiirto Marttunen Oy www.marttunenoy.fi
Marte Oy www.marte.fi
MPR Electrics Oy www.mprelectrics.fi
MRT. Turunen
MT Betoniteräs Oy www.betoniteras.com
Orimattilan Tasaeriste Oy www.orimattilantasaeriste.fi
Parketti M Aakula Oy www.parkettiaakula.fi
Peltisepänliike KT-PELTIPALVELU OY www.ktpeltipalvelu.fi/
Päijät-Hämeen Laatulaatoitus Oy www.laatulaatoitus.fi
Rainset Oy www.rainset.com
Rakennusapu PKP Oy www.facebook.com/Rakennusapupkpoy
Rakennusliike J. Mäkinen www.rakennusliikemakinen.fi
Rakennusosakeyhtiö Hartela www.hartela.fi
Rakennuspalvelu Räsänen Oy www.rakennuspalvelurasanen.fi
Sähkötara Oy www.sahkotara.fi
Tuloilma.com www.tuloilma.com
Värisilmä Hollola www.varisilmahollola.com
Teollisuus
Eltrotec Oy www.eltrotec.fi
Hytar Oy www.hytar.fi
KoneBoss Oy www.koneboss.fi
Konepalvelu Mourujärvi Oy www.konepalvelua.fi
Lahden Keskusvalmistus Oy www.lahdenkeskusvalmistus.fi
Lahden Vientipakkaus Ky
MKM Sähkö Oy
Murrelektronik Power Oy www.murrelektronik.fi
TMT Malinen www.tmt.fi
Turvatec www.turvatec.fi
Vasmet Oy www.vasmet.fi
Tietoliikenne ja Tekniikka
Infocloud www.infocloud.fi

Jäsenet

Hotelli ja Ravintola
Automaan Lounaskahvio 2 krs. www.kimjarioy.fi
Kahvila Kariranta www.kariranta.fi
Konditoria-Cafe Laurell www.laurell.fi
Lempivaara Oy www.lempivaara.fi
Lounas-kahvila Folkkari www.lounaskahvilafolkkari.fi
Manhattan Steak House, Lahti www.manhattansteakhouse.fi
Pancho Villa www.panchovilla.fi/lahti
Päijät-Hämeen Lihatukku Oy
Ravintola Katinhäntä www.katinhanta.com
Ravintola Thai Smile www.salpakievari.fi
Ravintola Hanhenpoika www.hanhet.com
Ravintola Tehdas www.ravintolatehdas.fi
Saksalan Krouvi www.saksalankrouvi.fi
Subway Ravintolat Lahti www.subway.fi
Stop'n Go Grilli www.facebook.com/pages/Stopn-Go-Grilli/
Hyvinvointi ja Liikunta
4Event Oy www.4event.fi
Fysioterapeutit Kati Dufva-Arjala ja Katja Kajas www.lahdenfysiotiimi.com
Golfpoint www.golfpoint.fi
HIUSTALO www.hiustalo.fi
Jumit Män www.jumitmän.fi
Kauneushoitola Adam & Eva
Lahden Tennis- ja Squashkeskus Oy www.tennishalli.net
Lojer Oy www.lojer.com
Ole hyvä - Konsultit Oy www.hyvaolokonsultit.fi
Parturi-Kampaamo An-Su www.an-su.fi
Parturi-Kampaamo PrettyHair
Rela-hierojat Oy www.relahierojat.fi
Ruskovilla Oy www.ruskovilla.fi
Tuomon Hierontapalvelu www.hierojalahti.com
Kaupanala
Akop www.akop.fi
Apteekki Trio www.apteekkitrio.fi
Auto Supram Oy
Change Lingerie Lahti www.change.com
Euroboard Oy www.euroboard.fi
Halparengas.fi www.halparengas.fi
Hydros Oy www.hydros.fi
JSV-Auto Oy www.jsvauto.fi
Järvelän Rauta Ky www.rautia.fi/jarvela
Kariniemen grilli oy www.facebook.com/Kariniemen-grilli
Kepe Oy www.kepe.fi
Lahden Pultti ja Työkalu Oy www.lahdenpulttijatyokalu.fi
Lyttinen Eija Liisa-Itsenäinen Tupperware-konsulentti www.tupperware.fi
Morsiuspukuliike Josefiina www.josefiina.fi
Neste Oil Sysmä www.nestesysma.fi
Nastolan Kukkakauppa ja Hautaustoimisto
Perhekirppis Lanttila www.lanttila.fi
R-kioski Lahti Torikatu 1 www.facebook.com/R-kioski
R-kioski Ruolanostamo www.r-kioski.fi
Rautia Järvelä www.rautia.fi/jarvela
Teboil- Saksala www.saksalanteboil.fi
TK-mpauto Oy www.tk-mpauto.net
TiiaMaria www.tiiamaria.fi
Tilintarkastaja Kaj Erlund www.eloonverkosto.fi
Veljekset Wahlsten http://www.veljwahlsten.com/
Vuorisen Lihakauppa www.lihavuorinen.fi
Kiinteistöpalvelut
Ekoisännät Ky www.ekoisannat.fi
Isännöinti Jolaka Oy www.jolaka.fi
JTL-Isännöinti
Lehmuksen tila Ky www.lehmuksentila.fi
Nahkhiir Ky www.nahkhiir.fi
Prolink Oy LKV www.prolink.fi
Sisäilmapojat Oy www.sisailmapojat.fi
Kuljetus ja Logistiikka
Autoilija Mikko Solkio Hollola KK
JUSSI GUSTAFSSON OY
Kari T Räsänen Ky
Kotirannan Kuljetus ja Maarakennus Ky www.kotirannankuljetus.fi
Kuljetus E. Heikkilä Oy www.kuljetusheikkila.fi
Kuljetusliike HARRI RUOTSALAINEN Oy www.facebook.com/Kuljetusliike-Harri-Ruotsalainen-Oy
Kuljetus Jyrki Tervala
Kuljetusliike Kimmo Salomaa
Kuljetus Jarkko Jääskeläinen
Manninen Transport Oy
Orimattilan Invataksi
Ongelmajätepalvelu Mäentie Oy www.ojp.fi
PeoTeam Oy
Rakeri Oy www.rakeri.fi
Salomaan Ajo Oy
Taksi- ja Tilataksipalvelut Sillanpää www.taksisillanpaa.fi
Taksi Janne Piilonen
Taksi Jarkko Hokka
Taksipalvelu Nykänen www.taksinykanen.fi
Taksi Petri Vahovuori
Vääksyn Palvelutaksi -Janne Luonela www.vaaksynpalvelutaksi.fi
Markkinointi ja viestintä
Harjula-Mainos www.harjula-mainos.com
Jopimainos Oy www.jopimainos.fi
K-Systems www.k-systems.fi
Palvelut ja Muut
Aaltosen Puutarha Oy
AD Autokorjaamo MBA www.varaosaexpert.fi/adkorjaamot/ad_autokorjaamo_mba
AD Autokorjaamo T Lyytikäinen www.adsaksala.fi
AEsiivous Oy
Asianajotoimisto Arto Viljanen Oy www.artoviljanen.fi
Autoasi Järvelä www.autoasi.fi
Auto- ja Koneasennus Kantoluoto www.asennuskantoluoto.fi
Autokorjaamo Hynynen Oy www.jhynynen.net
BACTrack www.bactrack.fi
Calefa Oy www.calefa.fi
Hammaskaari Erkamo Oy www.hammaskaarierkamo.fi
HeviMetsuri - Tiki Forest Oy www.tikiforest.fi
HiFix Oy www.hifix.fi
Hollolan Rengas ja Autokorjaamo Ky
Huolto Jokiset Ky
Insinööritoimisto Kai Kouvo Oy www.kaikouvo.fi
Isomäki Consulting www.isomakiconsulting.fi
Klikkaa.fi www.klikkaa.fi
Kutajoen Metsärengit Ky www.kutajoenmetsarengit.fi
Kuvamestari www.lahdenkuvamestari.com
Lahden Autoehostus
Metsänhoito Lehtinen avoin yhtiö
Monopolia Oy
Nastamark Oy www.nastamark.fi
Nastolan Yrityspalvelu Oy www.nastolanyrityspalvelu.fi
Parturi-Kampaamo Salon Serenella
Parturi-Kampaamo Sirpa Ottelin
Pesula Pyykkimesta www.pyykkimesta.fi
PlanApu - Kotipalvelut www.planmix.fi
Pro-Huolto Ky www.pro-huolto.com
Psykoterapiapalvelut Leena Tåg www.leenatag.fi
Raskor Oy www.raskor.fi
Reefline Oy www.time4results.com
Rengasmarket http://rengasmarket.fi
R. Tähtinen Ky
Salpavaneri Oy www.salpavaneri.fi
Taloushallinta Leiska Oy www.taleiska.fi
Tilipalvelu Nikunen Oy www.kirjanpitolahti.fi
Tilitoimisto Aureelia Ky www.aureelia.fi
Tilitoimisto Exakt Oy www.exakt.fi
Tilitoimisto Mirtax www.mirtax.fi
Tmi Juhani Lantto
Tmi Lasse Sandell
Tmi Matti Rundgren
Tmi Reipas Pena www.reipaspena.fi
TJMekaniikka
Toimistotiimi Bello Forma Oy www.belloforma.fi
Tulimäki www.tulimaki.fi
VerkkoTilit Oy www.verkkotilit.fi
Vescun Pyörä www.vescunpyora.fi
Rakentaminen
A-Murske Oy
A-nostin ja Konevuokraamo Oy www.a-nostin.fi
Asennuspalvelu Mitenkä Oy www.mitenka.fi
Etelä-Suomen Lattiapinnoitus www.eslattiapinnoitus.fi
FORCE www.force.fi
Haka Asfaltointi Oy www.hakaasfaltointi.fi
Heimon koti- ja yritysapu www.heimoapu.fi/
Heisipuu Oy
Hiekkapuhallus Eerola www.hiekkapuhalluseerola.fi
Hollolan Rakennuspiste Oy
HS Listoitus Oy www.hslistoitus.fi
Hämeen Sähköasennus Oy www.hsasennus.fi
IMRAK Oy www.imrak.fi
Jan Saneeraus Oy
Jartsan Putki ja Pelti
Jarofix Oy www.jarofix.fi
JMR Putkipalvelu
Jäämestarit Oy www.jaamestarit.fi
Kaivinliike Saarinen Ky
Kaivinpalvelu J. Saarinen oy
Kaivuu ja Ruoppaus Tonttila www.kaivuujaruoppaus.fi
Keittiösuunnitelu ja -asennus O.Timonen Oy www.keittiosaneeraustimonen.fi
Kivityö J. Lehtinen Oy www.pihakivirakennus.fi
KRUUNU- Ikkunat ja Elementit www.kruunu.fi
Lahden Lvi-tekniikka Oy www.lahdenlvi-tekniikka.fi
Lahden Kevyt Rakenne Oy www.lahdenkevytrakenne.fi
Latemar Oy www.latemar.fi
LDH-PUTKI Oy www.ldh-putki.fi/
Lehmuskorven Mökit www.lehmuskorven.fi
LVI-Kiviaho Oy www.lvi-kiviaho.fi
LVI-Lamartini Oy
LVI Salpa Ky www.lvisalpa.fi
LVI-Tiimiputki Oy www.tiimiputki.com
LVI-Trade Oy www.lvitrade.fi
LVI-Työt Pakkanen Oy www.lvityotpakkanen.fi
Maalausliike Annala
Maanrakentamista Tm:i Markku Dahl
Maanrakennus Seppo Pykälistö Ky
Mittaustoimisto Tuuma Oy
Muuraus Huttunen Oy www.muuraushuttunen.fi
Naroma-Tuote Oy www.naroma.fi
Padassähkö Oy www.padassahko.fi
Peltisepänliike J. Lindfors Oy
PHR-tuotteet Oy/ Ikkuna-apaja www.ikkuna-apaja.fi
Pihita Oy www.pihita.com
PSV-Rakennus Oy
Putki Rinkinen Oy www.putkirinkinen.fi
Päijät-Remontti Oy www.paijatremontti.fi
Päijänne Sähkö Oy www.paijanne-sahko.fi
Rakennusliike Hirvonen Oy
Rakennusliike Mika Hartikainen Oy www.kivipalvelu.com
Rakennusliike Tauno Hilden Oy www.rklhilden.fi
Rakennuspalvelu EMP Virtaset Ay
Rakennusurakointi Koti Oy
Rakennuttajatoimisto Rantatupa Oy www.rantatupa.com
Rakennuspalvelut Henry Virtanen
Rakennus- ja remontointipalvelu Sami Pärssinen www.r2sp.fi
Rakennustyö V-M Heinonen Oy www.rakennustyo-heinonen.fi
RSP-Lahti Oy www.rsplahti.fi
Sautek-Palvelu Oy
SN Talotekniikka Oy www.sntalotekniikka.fi
Suomen Kiinteistölämpö Oy www.kiinteistolampo.fi
Sähkörenki Ky www.sahkorenki.fi
Tmi Antti Pärssinen soratoimitukset
Tmi H.K. Laine
Tmi Jouni Helvilä Energia ja Putkipalvelut www.energiaratkaisut.fi
Tobuco Oy www.tobuco.fi
Vesivehmaan maansiirto www.vesivehmaanmaansiirto.fi


Teollisuus
Aisas Oy www.aisas.fi
Brofta Oy www.brofta.fi
C-Advice Oy www.c-advice.com
E-Engineering Oy www.e-engineering.fi
Hiomapojat Oy www.hiomapojat.fi
Heinolan Valmistamo Oy
Heinolan Sahahakoneet Oy
HM-Mekano Oy www.hm-mekano.fi
Hiomapojat Oy www.hiomapojat.fi
Insinööritoimisto Comatec Oy www.comatec.fi
Ketolan Metalli Oy www.ketolanmetalli.fi
Konepaja Meiseri Ky
KylmäLehto Oy www.kylmalehto.fi
Kömi JT
Lahden Puristintyö www.lahdenpuristintyo.fi
MaintCare Oy www.maintcare.fi
Makron Oy www.makron.com
Paint It Oy www.paintit.fi
Pamon KAIR-tuotteet www.kair.fi
Pinar Oy www.pinar.fi
Plymac Oy www.plymac.fi
Ritmacon Oy www.ritmacon.fi
Shot Blasting Service Oy www.sinkohuolto.fi
SS-Koneistus oy www.ss-koneistus.fi
Suikka Oy
Tenmark Service Oy www.tenmark.fi
Urajärven Metalli Oy www.urajarvenmetalli.fi
WatMan www.watman.fi
Wemasto Oy www.wemasto.fi
Vierumäen Metalli Oy www.vierumaenmetalli.fi
Öhman Trukit Oy www.ohmantrukit.fi
Tietoliikenne ja tekniikka
Bandercom Oy www.bandercom.fi