PelicansWappu Isku Areenalla 30.4.2012

Joulu kolkuttelee ovella, mutta Lahdessa ollaan jo vapputunnelmissa. Lahden Isku Areenalla voi viettää vapun 2012 ennennäkemättömällä tavalla, kun PelicansWappu-tapahtuma järjestetään ensimmäistä kertaa.

PelicansWappu päättää Pelicansin jääkiekkokauden yhdessä joukkueen, kiekkofanien ja musiikin ystävien kanssa. Tapahtuma on kaikille täysi-ikäisille suunnattu festivaali, jonka lavalla nähdään kotimaisia huippuesiintyjiä ja Pelicans-joukkue.

Tapahtuman esiintyjäkaarti on valtakunnan kuuminta kärkeä. Lavalle nousevat Popeda, Kaija Koo, Kristiina Wheeler sekä Apulanta, joka starttaa uuden levyn kiertueensa juuri PelicansWapun esiintymisellä. Juontajina nähdään Joni Heinonen ja Ari Sakari Tuukkanen.

Lippujen hinnat: Normaalilippu 30 euroa, ESS Klubilippu 40 euroa ja VIP-lippu 70 euroa. VIP-lippu sisältää myös PelicansWappu buffet-ruokailun ja VIP-alueella suosikkikoomikko Ville Myllyrinne vetää stand up -shownsa.

Lippuja PelicansWappuun voi ostaa Lippupalvelusta kautta maan sekä Pelicansin kotiotteluissa Fanikaupasta.

Myynnissä on myös VIP-aitioita, joita voi vuokrata tapahtumaan Pelicans-toimistolta.
Yhteystiedot: 0400 477 626 / tommi.turunen@pelicans.fi

VIP-aitiot sisältävät korkeatasoisen vapaavalintaisen VIP-menun, tarjoilun suoraan aitioon, parhaat katselupaikat sekä muut VIP-palvelut.

– PelicansWapusta on tarkoitus tehdä jokavuotinen perinne. Se toimii meillä myöskin kauden päätöstapahtumana, kertoo Pelicansin markkinointijohtaja Tomi-Pekka Kolu.

– Tällaiselle on tilausta, vappuna ihmiset ovat liikenteessä mutta tarjontaa ei ole. Lisäksi Lahti on kiekkokaupunki, jossa on kova kiekkobuumi. Odotamme tapahtumaan 5000 kävijää, Martin Mustonen Summer Up Oy:stä kertoo.

Lisätietoja:
www.pelicanswappu.fi